website-service-logo

Website Service. Tutoriale, samouczki we wsparciu najlepszych serwisów w regionie

Czytaj poradniki

Czytaj najnowsze porady komputerowe w serwisie Website Service.

Napraw drukarkę atramentową samodzielnie

Line grey

Składamy sprzęt komputerowy - co najlepiej wybrać?

Line blue

Drukarka laserowa czy atramentowa do domu? Co lepiej wybrać?

Line grey

Zacięcie papieru w drukarce - jak sobie z tym poradzić?

Line blue

Przeczytaj ostatni komentarz na forum serwisu Website Service

Dodano nowy temat: 2 dni temu

Ostatni komentarz dodał Marcel-Ka

W serwisie znalazłem świetny wpis odnośnie konserwacji nieużywanej drukarki atramentowej. A myślałem, że moja drukarka już się do niczego nie [...] »

Co jeszcze możesz znaleźć w serwisie Website Service?

Najnowsze poradniki

Czytaj porady komputerowe w serwisie

Wybieramy serwis drukarek

Poznaj najlepszy serwis drukarek online

Jak naprawić drukarkę atramentową?

Ważna praca do wydrukowania czy projekt do oddania na jutro, a Twoja drukarka odmówiła posłuszeństwa? Wiemy co zrobić, żebyś nie zawalił terminów! Samodzielna naprawa drukarki może okazać się dla niektórych nie do wykonania. Wszystko zależy od tego, co właściwie się w drukarce popsuło. Zaschnięty tusz w dyszach czy zacięcie papieru jesteśmy w stanie naprawić samodzielnie, jednak w przypadku większych awarii lepiej oddać sprzęt w ręce specjalistów, którzy zajmą się nim należycie. Samodzielne czyszczenie głowic, choć może okazać się banalnie proste, wymaga dużej ostrożności. Nieostrożne czyszczenie głowić może sprawić, że głowica drukarki zostanie zniszczona.

Nie używasz drukarki przez dłuższy czas? Pamiętaj o konserwacji!

Jeśli nie używasz drukarki atramentowej przez dłuższy czas, koniecznie musisz pamiętać o odpowiedniej konserwacji sprzętu. Koniecznie musisz odłączyć zasilanie oraz odłączyć kabel USB. Musisz pamiętać, że drukarka zużywa dość spore ilości tuszu w trakcie cyklicznej konserwacji oraz czyszczenia głowic po długim czasie wyłączenia, dlatego zaleca się używanie drukarki co najmniej raz w miesiącu – chociażby dla wydrukowania tekstu druku testowego.

Zobacz, jak wygląda prawidłowa konserwacja drukarki w DrukTak.pl

Jak zadbać o nieużywaną drukarkę?

Pamiętaj, że w trakcie braku eksploatacji drukarki atramentowej, tusze znajdujące się w dyszach głowic mogą wyschnąć oraz zatkać dysze. Właśnie dlatego, należy włączać drukarkę raz w miesiącu, nawet gdy nie planujemy nic drukować. Większość drukarek samodzielnie czyści dysze, jednakże nie jest to możliwe w przypadku drukarki odłączonej od zasilania.

Jak sprawdzić czy dysze nie są zatkane?

To bardzo proste! Wystarczy wykonać wydruk strony testowej sprawdzania dysz. Jeśli wydruk nie będzie pełny, a kolory będą rozmazane lub nie pojawią się w ogóle – dysze należy wyczyścić i powtórzyć wydruk. Kilkukrotne przeprowadzenie czyszczenia głowic powinno doprowadzić do rozpuszczenia zaschniętego tuszu, nawet w przypadku dużego zatoru.
Pamiętaj, aby uzbroić się w cierpliwość lub oddać sprzęt w ręce specjalistów.

Odpowiedni serwis to podstawa!

Odpowiednia konserwacja drukarki atramentowej może znacznie przedłużyć jej czas eksploatacji, uzyskać optymalną wydajność oraz wysoką jakość wydruków. Koszt serwisu drukarki atramentowej, to najczęściej 30-50 zł, w zależności od modelu oraz rodzaju drukarki. Odpowiednia konserwacja sprawi, że będziemy cieszyć się niezawodną pracę drukarki przez długi czas.

A co w przypadku, kiedy drukarka już nie działa?

Najlepszym działaniem w przypadku awarii drukarki atramentowej jest jej oddanie do serwisu, aby sprawdzić przyczynę awarii. Warto również sprawdzić poprawność działania przewodu.

Tusze i tonery do każdego sprzętu drukującego. Postawimy Twoją drukarkę na nogi!