Jak samodzielnie naprawić zepsuty komputer?
Jak dbać o nieużywaną drukarkę atramentową?
Jaką drukarkę do domu najlepiej wybrać?
Wybieramy ploter drukujący - zobacz najlepszą ofertę!
Dodano nowy temat: 2 dni temu
Ostatni komentarz dodał Aleksander J.
Szukam drukarki do domu i nie wiem na co się zdecydować. Niektóre drukarki są tanie, ale tusze do nich są naprawdę bardzo drogie, dlatego [...] »
Zobacz, co jeszcze możesz znaleźć w serwisie Website Service
Poradniki dla laików
Samodzielnie napraw komputer lub drukarkę
Wybieramy najlepszych
Wsparcie najlepszych serwisów w regionie
Drukarka psuje się zawsze w najmniej spodziewanym momencie, prawda? Jeśli Twoja drukarka odmówiła posłuszeństwa, koniecznie musisz poznać przyczynę awarii! Niektóre awarie możesz naprawić samodzielnie i to bez większego problemu – zatkanie dyszy czy zacięcie papieru. Niektóre zaś sprawiają, że samodzielna naprawa nie jest możliwa. W tym wypadku koniecznie oddaj swój sprzęt drukujący w ręce specjalistów. Niestety nieumiejętna naprawa sprzętu może powodować jeszcze większe uszkodzenia! Najczęściej pojawiającymi się problemami z drukarkami są: problemy z przewodem sieciowym oraz ze sterownikiem, zacięcie papieru oraz zaśmiecony mechanizm drukujący – zapchane dysze drukujące.
Poznaj najczęściej występujące awarie drukarki
Drukarka psuje się najczyściej w tym momencie, kiedy musisz coś pilnie wydrukować, co sprawia, że utrzymanie naszych nerwów na wodzy staje się jeszcze trudniejsze. Nie musisz się jednak martwić! Z niektórymi awariami drukarki możesz poradzić sobie samodzielnie, a niektórym możesz nawet zapobiec!
Projekt we wsparciu
serwisu drukarek DrukTak.pl
Najczęstsza przyczyna awarii - przewód
Jeśli komputer oraz drukarka są włączone, a nie możesz rozpocząć drukowania, przyczyna może leżeć w przewodzie sieciowym. Koniecznie sprawdź, czy jest on podłączony do drukarki oraz komputera.
W przypadku, kiedy przewód jest podłączony, a drukarce brakuje zasilania – przewód prawdopodobnie jest uszkodzony. Najczęściej trudno zlokalizować miejsce uszkodzenia przewodu, jeśli nie jest ono widoczne na pierwszy rzut oka. W takim wypadku wymiana przewodu sieciowego może okazać się najlepszym wyborem, ale niestety nie zawsze skutecznym.
Warto sprawdzić również czy kolejka drukowania nie jest zbyt długa. Jeśli kilkukrotnie nacisnęliśmy przycisk drukowania, wszystkie wydruki pojawiły się w kolejce i wydrukują się na pewno – nawet po powtórnym podłączeniu drukarki. Należy na to uważać, aby niepotrzebnie nie marnować tuszu ani kartek. Kolejkę drukowania możesz znaleźć, klikając przycisk drukarki na pasku Windows (kolejka drukowania).
Zacięty papier w drukarce to awaria, która pojawia się bardzo często i z którą użytkownik najczyściej może poradzić sobie samodzielnie. Z taką awarią najczęściej możemy się spotkać w przypadku drukowania dokumentu o dużej ilości stron, ponownego użycia papieru czy po prostu podawania papieru do podajnika podczas wydruku – czyli przez cały okres użytkowania drukarki. Jak zapobiec temu problemowi? Jeśli dokładasz papier do podajnika – lepiej abyś zatrzymał wydruk – ten sposób możesz uniknąć problemu. W przypadku drukowania większej ilości stron, warto zrobić przerwę drukarce – po każdych 20 stronach, aby drukarka mogła odpocząć.
Jeśli chcesz zaoszczędzić i używasz papieru do drukarki kilkukrotnie – pamiętaj, aby umieszczane w podajniku kartki były gładkie i nie posiadały zagnieceń!
Czytaj także:
Jak naprawić drukarkę atramentową?
Tusze i tonery do każdego sprzętu drukującego. Postawimy Twoją drukarkę na nogi!