website-service-logo

Website Service. Poradniki komputerowe - tricki komputerowe - tutoriale.

Czytaj poradniki

Website Service. Profesjonalne porady komputerowe online

Czytaj najnowsze poradniki i złóż zestaw komputerowy samodzielnie

Line grey

Naprawiamy sprzęt drukujący - poznaj najczęstsze problemy

Line blue

Jakie podzespoły wybrać do sprzętu komputerowego?

Line grey

Strefa gracza - składamy komputer gamingowy

Line blue

Przeczytaj najnowszy komentarz na forum serwisu Website Service

Dodano nowy temat: 2 dni temu

Ostatni komentarz dodał Patrycja

Chciałam kupić wszystkie podzespoły komputerowe osobno i samodzielnie złożyć komputer, który będzie najbardziej mi odpowiadał, ale nie wiem [...] »

Poznaj serwis Website Service

Porady komputerowe

Wybieramy najlepszy komputer tego roku!

Tusze i tonery do drukarek

Gdzie znajdziesz najtańsze zamienniki?

Ploter laserowy. Dużo więcej niż drukarka 3D?

Ploter to urządzenie do precyzyjnego oraz szybkiego, bezdotykowego cięcia przeróżnych metali, tworzywa sztucznego, drewna, akrylu, sklejek, materiałów tekstylnych, a także papieru, tektury czy nawet skóry. Plotery, ze względu na swoją różnorodność rozmiarów mogą mieć swoje zastosowanie w wielu branżach, jako najbardziej uniwersalne maszyny tnące na rynku! Plotery laserowe możemy podzielić na plotery laserowe Co2 oraz ze źródłem Fiber. Plotery na Co2 służą najczęściej do znakowania oraz cięcia metali – są najczęściej stosowane i dostępne w rozsądnych cenach, niemal dla każdego. Plotery ze źródłem Fiber to maszyny przemysłowe służące najczęściej do cięcia blach. Plotery możemy podzielić również na zamknięte oraz wielkoformatowe (dostępne również w wielu formatach stołów roboczych, o różnych mocach pracy).

Jaki ploter drukujący wybrać?

Plotery to komputerowe urządzenia peryferyjne, które służą do pracy z dużymi, płaskimi powierzchniami. Plotery, w zależności od rodzaju służą do nanoszenia obrazów, wycinania wzorów, grawerowania oraz tworzenia map. Plotery można podzielić ze względu na prowadzenie papieru: płaskie i bębnowe oraz ze względu na zastosowanie: plotery nanoszące obraz (ploter laserowy, kreślący, solwentowy), plotery grawerujące, tnące oraz pisakowe.

Sprzętów tych używają najczęściej graficy komputerowi, architekci czy poligrafowie, jednak mają one swoje zastosowanie również w branżach przemysłowych, do precyzyjnego wycinania blach czy elementów metalowych.

Awaria plotera – co robić?

Wielkoformatowe plotery drukujące można podzielić na plotery fotograficzne a także plotery CAD/GIS - wykorzystywane w przypadku wszelkiego rodzaju projektów – stosowane w architekturze, kartografii, biurach projektowych oraz geodezji.

Zarówno w przypadku ploterów drukujących, jak i laserowych, konieczna jest odpowiednia konserwacja, która sprawi, że ploter będzie działał bezawaryjnie przez długie lata. Plotery są znacznie obciążone pracą, dlatego wymagają regularnego przeglądu oraz konserwacji. Konserwacja plotera to ocena zużycia poszczególnych elementów, która pozwoli na szybką reakcję w przypadku uszkodzonego podzespołu, a także czyszczenie oraz przesmarowanie elementów urządzenia.

Zobacz także: Dlaczego płyta główna nie widzi karty graficznej?

Konserwacja plotera to podstawa!

Konserwację plotera należy wykonywać przynajmniej jeden raz w roku. W zakres konserwacji ploterów wchodzi między innymi: smarowanie mechanizmów plotera, czyszczenie plotera wewnątrz, ocena stanu poszczególnych podzespołów i mechanizmów plotera, regulacja oraz wydruk testowy. Niektóre serwisy wykonują konserwację na terenie Klienta – ze względu na wielkość ploterów wielkoformatowych.

Zobacz również: Gdzie naprawić drukarkę Epson?

Konserwacja plotera to podstawa!

Konserwacja plotera drukującego to najczęściej koszt do 250 zł a czyszczenie stacji serwisowej kosztuje do 300 zł. Wszystko oczywiście zależy od rodzaju plotera oraz jego producenta. Aby dokładnie wycenić naprawę Twojego plotera – zgłoś się do zaufanego serwisu ploterów.

Zleć konserwację plotera - serwis ploterów DrukTak.pl

Tusze i tonery do każdego sprzętu drukującego. Postawimy Twoją drukarkę na nogi!